Haber

Rusya, Ülkesine Dönen Çinli Turistleri Karşılamak İçin Büyük Bir Tören Düzenledi

MOSKOVA, 25 Şubat (Xinhua) — Rusya, Covid-19 salgını nedeniyle üç yıllık bir aradan sonra Perşembe günü Moskova’da ilk Çinli turist grubunu büyük bir törenle karşıladı.

Moskova’daki Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’nda, geleneksel kostümler giymiş Rus sanatçılar, Rus geleneğinde dostça karşılanmayı temsil etmeleri için kendilerine ekmek ve tuz ikram edilen Çinli turistlerin etrafında şarkı söyleyip dans ettiler.

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinde bulunan Shenzhen’den Moskova’ya uçan 33 turist ve bir cins rehberinden oluşan Çin kümesi, Rusya’nın başkenti Moskova ve St. Petersburg’da.

Turist grubundan sadece soyadını paylaşan gezgin Qiu, “Rus halkının misafirperverliğiyle tanışmak çok hoştu” dedi.

Rus bir kadının havaalanında tuttuğu pankartta “Çinli dostlar, Rusya’ya hoş geldiniz; Rusya ile Çin arasındaki dostluk sonsuza kadar sürecek” yazıyordu.

Çinli turistlerin dönüşü Rus medyası ve Rus turizminden büyük ilgi gördü. Rus tur acentelerinin yöneticileri ve turizmden sorumlu yerel makamların temsilcileri de Çinli grubu havalimanında karşıladı.

Rusya Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Alexander Osaulenko, “Yabancı ziyaretçi kabulü açısından Rus turizminin Çinli turistlerden büyük beklentileri var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu