Haber

Hatay’da Konya Konteyner Kenti’nin İlk Etabında Depremzedeler Yerleşime Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’daki odalar ve ilçe belediyeleri ile birlikte Hatay’da iki farklı bölgeye kazandıracağı konteyner kentlerin ilk etabına depremzedeler yerleşmeye başladı.

Konteyner kentte incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “442 konteynerden oluşan ilk etapta sosyal amaçlı sağlık kulübesi, güvenlik binası, çocuk oyun alanlarıyla Konya’ya yakışır bir alan haline geldi. , cami ve mescit yapılacak. Tanrı tüm Konyalıları korusun.

Onların emeği ile Hataylı kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz” dedi. Barınma için gerekli temel ihtiyaçların bulunduğu konteynerlerine yerleşen depremzedeler, kendilerini sahiplenen Konya halkına ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’daki odalar ve ilçe belediyeleri ile birlikte Hatay’a kazandırdığı Konya Konteyner Kent’in ilk etabına depremzedeler yerleşmeye başladı.

Konteyner kentte incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak tüm ülkeyi saran yıkıcı depremlerin ilk gününden itibaren depremzedelerin yaralarını sarmak için Konya olarak tüm imkanlarını Hatay’da seferber ettiklerini belirtti. 6 Şubat’ta toplam bin konteynerden oluşacak konteyner kentlerin ilk etabındaki çalışmaların tamamlandığını bildirdi. dedi.

Başkan Altay, “Konya olarak Hatay’da çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Şu anda konteyner kentimizin ilk etabındayız. Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram, Karatay, Selçuklu belediyeleri, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası olarak hayata geçirdiğimiz konteyner kentimizin ilk etabında 442 adet konteyner bulunuyor. Şu an itibariyle altyapı çalışmaları tamamlandı. İlk etabın ilk etabına vatandaşlarımız yerleşti. İnşallah burada da 442 aileyi misafir edeceğiz. Ayrıca konteyner şehrimizde sosyal amaçlar için; Sağlık ocağı, güvenlik binası, çocuk oyun alanları, mescidi ve yapacağımız mescidi ile Konya’ya yakışır bir alan haline geldi. Hatay’ın yaralarını sarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Tanrı tüm Konyalıları korusun. Onların emeği ile burada Hataylı kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz” dedi.

Barınma için gerekli temel ihtiyaç malzemeleriyle birlikte konteynerlere yerleşen depremzedeler, kendilerini kucaklayan Konyalılara ve konteynerlere yerleşmelerinde yardımcı olan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu