Haber

Edirne ve Kırklareli’de 19 Mayıs kutlamaları yapıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayram kutlamaları kapsamında Edirne’de fener alayı, Kırklareli’nde ise gençlik yürüyüşü düzenlendi.

Edirne Belediyesi’nin kutlamalar kapsamında düzenlediği fener alayına katılanlar, Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünde toplandı. Kortej, bando eşliğinde Türk bayrakları ve meşalelerle Atatürk Anıtı’na yürüdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnelileri tebrik etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak bağımsızlık mücadelesini başlattığını belirten Gürkan, “19 Mayıs’ta atılan ilk adım, bir milletin dirilişinin, dirilişinin ve yeşermesinin ilk adımıdır.” söz konusu.

Gürkan, konuşmasının ardından bugünün evlilik yıl dönümü olduğunu belirterek eşi Esra Gürkan’a çiçek takdim etti.

Resmi olmayan sonuçlara göre programa CHP Edirne Milletvekili seçilen Ediz Ün, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kırklareli

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kırklareli’nde Gençlik Yürüyüşü düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kapakoğlu, kurum yöneticileri ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’ndan başladı.

Vatandaşlar, yaklaşık 200 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla İstasyon Caddesi’ne yürüdü.

Burada Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından bir konser verildi.

Hayko Cepkin, Lüleburgaz ilçesinde kutlamalar kapsamında Kongre Meydanı’nda konser verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu