Ekonomi

Çin-Güney Asya Fuarı Kunming’de Başlıyor

ÇEKİM LİSTESİ:

1. Fuar alanından çeşitli görüntüler

2. Son hazırlıklar üzerinde çalışan çalışanın çeşitli görüntüleri

Çin-Güney Asya Fuarı, 16-20 Ağustos tarihlerinde Çin’in güneybatısındaki Yunnan eyaletinin merkezi Kunming’de yapılacak.

2013 yılında başlayan ve bu yıl yedincisi düzenlenecek olan fuara tam aktif katılım sağlanacak.

Fuarda, 4. Çin-Güney Asya İşbirliği Forumu’nun da aralarında bulunduğu sekiz forumun yanı sıra işbirliği projelerinin imza törenlerinin gerçekleştirileceği üç etkinlik yer alacak.

SES 1 (Çince): GONG CHU, Yunnan Dian Tiyatro Sanat Araştırmaları Merkezi Direktörü:

“Sanatçılarımız Dian Operası’nı icra edebilecek ve seyirciyle etkileşime geçebilecek. Somut olmayan bir kültürel miras öğesi olan Dian Operası’nın tarihi, klasik icraları ve bazı değerli tarihi kalıntıları burada sergilenerek geleneksel sanatın derinliğini ve cazibesini yansıtacak. Çin Kültürü.”

“Her yıl Çin-Güney Asya Fuarı’nı dört gözle bekliyoruz. Oldukça güzel ve iyi bir fuar. Kunming’deki insanlar son derece nazik. Bu gördüğünüz bizim Pakistan pirincimiz. Kunming’deki insanlar genellikle buna bayılıyor.”

Fuar, Çin ile Güney Asya ülkeleri arasında ekonomik ve ticari işbirliği için değerli bir platform haline geldi.

Ticaret Bakanlığı’na göre, Çin ile Güney Asya ülkeleri arasındaki yıllık ticaret hacmi 10 yıl önce 100 milyar ABD dolarının altındaydı ve geçen yıl yılda ortalama yüzde 8,3 artarak 200 milyar ABD dolarına yaklaştı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Kunming’den bildirdi. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu