Ekonomi

C3is Inc. düşük hisse fiyatı nedeniyle Nasdaq listesinden çıkarılmakla karşı karşıya

ATİNA – Bir deniz taşımacılığı şirketi olan C3is Inc. (NASDAQ:CISS), Nasdaq’ın Kotasyon Yeterlilikleri Departmanından bir personel tespit mektubu aldıktan sonra Nasdaq Sermaye Piyasasından çıkarılma riskiyle karşı karşıya.

Şirkete gönderilen 15 Mart 2024 tarihli yazıda, adi hisse senedinin 14 Mart 2024 tarihine kadar on gün üst üste gerekli minimum teklif fiyatının altında işlem gördüğü bildirildi.

Nasdaq Listeleme Kuralı 5810(c)(3)(A)(iii)’e göre, hisse senedinin kapanış teklif fiyatı 0,10 $ veya altına düşerek kottan çıkarma kararına yol açtı. C3is Inc. şirketine bu karara itiraz etmesi için 22 Mart 2024 tarihine kadar süre tanınmıştır.

Şirket, Nasdaq Dinleme Paneli önünde bir duruşma talep etmeyi planladığını ve bu duruşmanın, panel bir karara varana kadar kottan çıkarma sürecini erteleyeceğini duyurdu. Duruşmalar genellikle talebi takip eden 30-45 gün içinde gerçekleşir.

Temyiz süreci devam ederken, C3is Inc. adi hisse senetleri Nasdaq Sermaye Piyasasında CISS sembolü altında işlem görmeye devam edecektir. Şirket daha önce, hisse fiyatının art arda otuz işlem günü boyunca 1.00 $’ın altında olması nedeniyle bir başka Nasdaq şartı olan 5550 (a) (2) Kuralına uymadığını açıklamıştı.

Bu sorunu çözmek için C3is Inc. potansiyel bir ters hisse senedi bölünmesi de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendiriyor.

C3is Inc. kuru yük ve ham petrol deniz taşımacılığı hizmetleri için gemi sahipliği ve işletmeciliği konusunda uzmanlaşmıştır. Şirketin filosu, yaklaşık 179.800 deadweight ton taşıma kapasitesine sahip iki handysize kuru yük gemisi ve bir Aframax petrol tankerinden oluşmaktadır.

Şirketin ileriye dönük ifadeleri, Nasdaq’ın kotasyon gerekliliklerine yeniden uyum sağlama niyetini ve temyiz sürecinden olumlu bir sonuç çıkma olasılığına olan inancını göstermektedir. Ancak, bu ifadeler belirsizliklere tabi varsayımlara dayandığından, C3is Inc. şirketinin Nasdaq’taki gelecekteki işlem durumu belirsizliğini korumaktadır.

Bu haber C3is Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır ve şirketin Nasdaq’ın listeleme kurallarına uyumuyla ilgili son gelişmeleri yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu