Ekonomi

Binance, FTT Yatırma İşlemlerini Durdurdu!

Son günlerde kripto para dünyasını alt üst eden, dünyanın en büyük borsalarından birisiyken batan FTX hakkında bugün beklenen bir başka gelişme daha yaşandı. En büyük borsa Binance, FTX borsasının kendi token’ı FTT’nin yatırım süreçlerini durdurduklarını açıkladı.

Duyuru, direkt Binance CEO’su ve kurucusu CZ (Changpeng Zhao) tarafından yapıldı. Zhao, açıklamasında başka kripto para borsalarına da aynı tedbiri almaları için çağrıda bulundu. CZ’nin açıklaması şu biçimdeydi:

Binance CEO’sundan FTT açıklaması:

“Binance, piyasayı etkileyen şüpheli ek arz potansiyelini önlemek için FTT yatırımlarını durdurdu. Durumu izleyeceğiz. Ayrıca, güvende olmak için diğer borsaları da aynı şeyi yapmaya teşvik edin. Bir GALA daha yaşamayalım.”

“FTT sözleşme dağıtımcıları, 400 milyon dolar değerindeki geri kalan tüm FTT arzını taşıdı. Bunun toplu olarak açılması gerekiyor. Neler olduğundan pek emin değilim.”

“Bir borsa, cüzdan adreslerini göstermeden önce veya sonra büyük miktarda kriptoyu taşımak zorundaysa, bu açık bir sorun işaretidir. Uzak durun.”

Bir öteki atak de FTX sponsorlarından geldi:

NBA ekibi Miami Heat ve Formula 1 grubu Mercedes-AMG PETRONAS, FTX ile olan sponsorluk mutabakatlarını feshetti. Mercedes, Formula 1 araçlarındaki FTX logolarını kaldırırken, Formula 1 idaresi de pistlere verilen reklamların kaldırılması çalışmalarına başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu