Haber

Varank ile Nevşin Mengü arasında tartışma: Hapse girmek istemiyorum

Gazeteci Nevşin Mengü, YouTube kanalında yaptığı yayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilgili dikkat çeken kelamlar sarf etti.

Mengü, Bakan Mustafa Varank’ın ODTÜ’ye ‘usulsüz’ bir prosedürle girmiş olabileceği imasında bulundu. Varank’ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu hatırlatan Mengü, ODTÜ hazırlık sınıfında İngilizce eğitim verildiğini belirtip “Varank’ın hazırlık okuması gerekirdi, hazırlığı atladı mı artık ne yaptı? Tahminen de ODTÜ’ye nasıl girdiyse hazırlığı da öyle atlamıştır. Hatırlayın öyle dönemler oldu” ifadelerini kullandı.

VARANK’TAN YANIT

Varank ise bu kelamlara karşılık şu cevabı verdi: “Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana’da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır?”

Mengü, Varank’ın bu kelamlarına, “Hapse girmek istemiyorum o nedenle yanıt vermeyeceğim” kelamlarıyla cevap verdi. Mengü, “Ortada faşist bir zihniyet olduğu kuşkusuz!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu