Haber

Türk Futbol Taraftar Grupları İsrail’i Protesto Etti

Futbol taraftar grupları İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Galatasaray-Ultraslan, F.Bahçe-Genç F.Bahçeliler, Beşiktaş-Çarşı, Trabzonspor-Gurbetçi Gençler, Bursaspor-Texas, Ankaragücü-Gece Kondu, Adana Demirspor-Şimşekler, Sakaryaspor-Tatangalar ve Kocaelispor-Hodri Meydan kümeleri İsrail Konsolosluğu önünde toplanarak slogan attı. İsrail ile ilgili sloganlar. ‘e tepki gösterdi.

Gruplar adına yapılan açıklamada, İsrail, Filistin’i açlığa, ölüme, zulme ve soykırıma mahkum eden bir terör devletidir ifadesi kullanıldı.

İsrail’in insanlığa karşı bir suç işlediğini vurgulayarak, “Her fırsatta insan hakları hakkında konuşan Batı ülkelerinin, tüm dünyanın gözlerinin önünde olan İsrail terörizmine karşı asla bir ses çıkarmadığını biliyoruz. Bu nedenle tüm dünya, tüm insanlık ayağa kalkıyor, meydanlarda insanlık onuru uğruna zalimin zulmünü haykırıyor.” “Bağırmaya devam edeceğiz. İsrail’in Filistin’de tüm dünyanın gözü önünde işlediği soykırım ve insanlık suçu vicdan sahibi herkesin sabrını tüketmiştir.” ifadeler kullanıldı.

İsrail’in okulları, hastaneleri bombaladığı, kadın ve çocukları katlettiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: “Üzüntümüz, acımız, öfkemiz büyük. Amasız Filistin direnişine destek vermek insan olmanın gereğidir. Filistin direnişini savunmak meseledir.” Onur meselesidir, mertlik meselesidir, Kudüs zamanıdır, bugün direniş zamanıdır.” “Kudüs ve Mescid-i Aksa için ayaktayız. Kardeş Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyor, dünyanın farklı ülkelerinde Filistin’e destek veren milyonları selamlıyoruz.” şeklinde sona erdi.

Açıklamada meşaleler eşliğinde defalarca slogan atılarak Filistin’e destek verilirken, İsrail’e de tepkiler gösterildi.

Konuşmanın ardından Filistin’de hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu ve taraftar grupları sloganlar atarak alanı terk etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu