Haber

Selahattin Demirtaş’ın istifa kararıyla ilgili susması istendiği iddiası

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aktif siyaseti bırakacağını açıkladı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşanHDP’li bir MYK üyesi bunun normal bir durum olduğunu iddia ederken, Demirtaş’a yakın biri “HDP Demirtaş’ı yok sayıyor” dedi.

HDP’nin seçimlerde kan kaybetmesinin ardından açıklama yapan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisine ve partisine yönelik bazı eleştirilerde bulundu. Demirtaş, aktif siyaseti bıraktığını bugün sosyal medyadan şu sözlerle duyurdu:

“Halkımıza yakışır bir politika ortaya koyamadığım için kendi adıma çok özür dilerim. Bu eksiklikleri pratik çabalarımla gidereceğime söz veriyorum. Ayrıca bana yöneltilen eleştirilere de teşekkür ediyorum. Çalışacağım.” eleştirilerden faydalanmak için “Hepinize yoldaşça selamlar, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi özlemle kucaklıyorum. Boş günlerde görüşmek dileğiyle.”

Demirtaş’ın açıklamasının ardından konuşan HDP MYK üyeleri, “Demirtaş’ın aktif siyaseti bırakma kararının abartılmaması gereken bir konu olduğunu, cezaevindeki diğer siyasetçilerin tweet ve açıklamalar üzerinden siyaset yapmadıklarını ve bunun son derece normal olduğunu” savundu. Demirtaş’ın parti içinde bir misyonu olmadığını da belirttiler.

‘DEMİRTAŞ SUSMAK İSTİYOR’

Selahattin Demirtaş’a yakın isimler, Demirtaş’ın bir süredir partide dinlenmediğini iddia etti. HDP içinde Demirtaş’ı yok sayma durumu olduğunu öne süren isim, “Demirtaş’ın susmasını istiyorlar. Önerileri dinlenmiyor. Üstüne bir de seçim sonuçları böyle gelince Demirtaş’ı sorumlu tutmaya çalıştılar. HDP içinde Demirtaş’ın cezaevinden çıkmamasını isteyenler var” dedi.

Demirtaş’ın HDP’ye yazdığı 3 sayfalık teklif metinlerine HDP’den tek yanıtın “Teşekkürler” olduğunu öne süren isim, “Demirtaş’ın gırtlağına kadar geldi. Daha fazla dayanamadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu