Haber

Şarkıcı Çelik Deprem Sonrası Normalleşme Sürecine Başkaldırdı: “Dizi ve Filmler Başladı”

6 Şubat 2023 Pazartesi sabahı Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki depremin ardından tüm Türkiye büyük bir afet tablosuna gözlerini açtı. 10 ili etkileyen felaketin ardından deprem bölgelerindeki çalışmalar 14 gündür hız kesmeden devam ediyor. Bu süreçte herkes bir yandan seferber olarak elinden geleni yapıyor. 14 gün sonra hayat küçük adımlarla normale dönmeye başladı. Müzisyen Çelik de televizyonları örnek alarak bu duruma isyan etti.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ili etkiledi. Depremin hissedildiği bölgelerde artçı sarsıntılar devam ederken, grupların çalışmaları sürüyor.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü yaşanan büyük felaketin ardından önce ulusal yas ilan edildi, ardından deprem bölgelerinde Olağanüstü Hal ilan edildi.

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis’i etkileyen deprem büyük yıkıma neden oldu.

Depremin ardından tüm kanallar sallama özel yayınlarına başlayarak yayın akışlarındaki her şeyi iptal etti. İki hafta boyunca sadece beyin sarsıntısı için ekranlarda ve medyada manşetler öne çıktı. Tüm Türkiye tek nefeste müjdeli haberi bekliyordu.

Deprem nedeniyle hayatını kaybeden binlerce kişinin ardından herkes büyük bir dayanışma gösterdi. Yardım kampanyaları ülke genelinde farklı ekipler tarafından toplanmaya başlandı. Aradan geçen iki haftanın sonunda kanallar adım adım normal yayın akışına dönmeye başladı ve bu durum müzisyen Çelik’in isyanına neden oldu.

Bu duruma karşı Çelik, “Diziler ve filmler başladı, reality şovları bilmiyorum, başlamadıklarını zannediyorum. Maçlar yaklaştı” dedi. konuşmasına başladı.

Şarkıcı, daha önce Türkiye’de yaşanan ve akıllarda kalan 1999 depremini hatırladı. Daha önce de durumla ilgili “Doktora yaptık, şimdi uzmanlaştık” dedi.

“Depremden beri bütün uzman hocalar ekrana çıktı, 1999’da doktora yaptık, bu sefer uzmanlaştık, tüm toplum konuyu öğrendi, her şey düzelecek kesin. 1999’da ne kadar çok ders alırsak, Şimdi daha iyiyiz. Böylece dağılabiliriz. Yas mı?”

Ünlü isimler, “Biraz şarkıcılar ve müzisyenler tek ayak üzerinde dursun, suçlu onlarda. 15 Temmuz’da bile reklamların durduğunu görmedim, ülkede hayat durabilir, reklamlar durmaz” diyor. sözleriyle bitirdi.

Çelik’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım:

haber-kure.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu