Haber

New York’tan Türkiye’ye 420 ton yardım malzemesi yola çıktı

YENİ Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, deprem bölgesine 420 ton yardım malzemesi taşıyacak olan Turkon Line “Nevzat Kalkavan” gemisini New Jersey, Elizabeth Port’tan uğurladı.

New Jersey Elizabeth Limanı’nda değerlendirmelerde bulunan Başkonsolos Özgür, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği öncülüğünde ABD genelinde başlatılan yardım kampanyasına New York, New Jersey, Pensilvanya ve ABD’den yoğun katılım olduğunu belirtti. Delaware ve bu bölgelerde 10’dan fazla toplama merkezi kurulduğunu. kaydedildi.

Özgür, yardım çalışmalarında yer alan ve bu yardımların toplanması için depolarını açan herkese teşekkür etti.

Washington Büyükelçisi Mercan, New York çevresinde toplanan yardımın 42 konteynere yüklendiğini ve 20 günde toplam 46 konteyner yardımın Mersin Limanı’na ulaşacağını söyledi.

Mercan, deprem bölgesinden uzaktayken ellerinden gelenin sadece yardım toplamak ve dua etmek olduğunu kaydeden Mercan, bu yardımları en kısa sürede bölgeye ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Mercan, yaklaşık 100 tonluk yardım malzemesi taşıyan bir kargo uçağının 20 Şubat Pazartesi günü Türkiye’ye hareket edeceğini de bildirdi.

Büyükelçi Mercan ve Başkonsolos Özgür, deprem felaketinin ardından toplanan 420 tonluk yardım malzemesini ABD’de yaşayan Türkler, Türkiye’nin ülkedeki temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla Mersin Limanı’na taşıyacak olan Turkon Line gemisi “Nevzat Kalkavan” ile diğer kuruluşlar, New Jersey Elizabeth Limanı’na veda etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu