Haber

Netanyahu’dan Erdoğan’ın İsrail’i paniğe sokan sözlerine utanmaz savunma!

İsim vermeden konuşan Netanyahu şunları söyledi: “Bizi savaş suçu işlemekle suçlamayın. Askerlerimizi savaş suçu işlemekle suçlayabileceğinizi sanıyorsanız bu ikiyüzlülüktür. Biz dünyanın en ahlaklı ordusuyuz.”İfadelerini kullandı.

“İSRAİL’İ SAVAŞ SUÇU İLAN EDECEĞİZ”

İstanbul’da düzenlenen Büyük Filistin Mitingi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günlerdir Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde katliamlar gerçekleştiren İsrail’e sert sözlerle saldırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’de savaş suçu işlediğini söyledi. “Sizi dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin kendini savunma hakkı var ama adalet nerede? Katliam yapılıyor. Gazze’de açlıkla, susuzlukla, yakıtsızlıkla Gazze halkını kitlesel yok etmeye çalışıyorlar. “Bu gece Gazze’de durumun ne olduğunu gördünüz değil mi?”İfadelerini kullandı.

“DÜNYANIN EN MORAL ORDUSUYUZ”

Tel Aviv’de konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, savaş suçu işlemediklerini söyledi. Netanyahu, “Bizi savaş suçu işlemekle suçlamayın. Askerlerimizi savaş suçu işlemekle suçlayabileceğinizi sanıyorsanız bu ikiyüzlülüktür. Biz dünyanın en ahlaklı ordusuyuz.”söz konusu.

“GERİ ÇEKİLMEYECEĞİZ”

Binyamin Netanyahu, Hamas’ın 7 Ekim operasyonu sonrasında başlayan savaşın İsrail’in ikinci kurtuluş savaşı olduğunu söyledi. Netanyahu, “Savaşacağız. Teslim olmayacağız. Geri çekilmeyeceğiz. İsrail’in askerleri ve komutanları hâlâ Gazze Şeridi’nde. Her yere konuşlanmış durumdalar.”Şu şekilde konuştu:

İsrail’in hedeflerinin çok net olduğunu kaydeden Netanyahu, İsrail Kara Kuvvetlerinin Hamas’ı dağıtmak ve rehineleri geri getirmek için Gazze’ye takviye kuvvet gönderdiğini duyurdu.

“HAMAS İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLİYOR”

İsrail ordusunun sivilleri korumak için gerekli tedbirleri aldığını iddia eden Netanyahu, Hamas’a şunları söyledi: “İnsanları kalkan olarak kullanmak”Onu insanlığa karşı suç işlemekle suçladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu