Haber

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Korkuteli Manay Gölü’nün kuruma sonuçlarını değerlendirdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İnhisarı Yaylası’nın en yüksek noktasında bulunan Korkuteli Manay Gölü’nün Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından kurutulmasının ciddi sonuçları olduğunu belirterek, “Manay Mahallemizin gölete ihtiyacı var. Herkesi davet ediyorum. görevliler göreve.”

Başkan Uysal, hafta sonu Korkuteli ilçesine bağlı Manay ve Osmankalfalar mahallelerini ziyaret etti. Uysal’ın Manay’da vatandaşlarla halka açık bir yere geldiği toplantıda, DSİ tarafından ortasında kurutulan Burdur’da 1750 hektar, Antalya’da 4 bin hektar alanda yer alan Manav Gölü ve çevresinin iklim değişikliğine dikkat çekildi. 1950-1965 yılları tartışıldı.

Mahalle sakinleri, İnhisarı Yaylası’nın en yüksek noktasında yer alan ve bir süredir teknelerle ziyaret ettikleri gölün kuruduktan sonra yağışların azaldığını, verimin düştüğünü ve kuraklığın başladığını anlattı. Başkan Uysal ise insanın doğa ile ilişkilerinde uzun vadeli düşünmesi gerektiğine dikkat çekerek yetkililere çağrıda bulundu. Uysal, “Manay Mahallemizin de göle ihtiyacı var. Tüm yetkilileri göreve davet ediyorum.”

Başkan Uysal, Osmankalfalar’da bu yıl ikincisi düzenlenen Şehzade Korkut Yayla Şenliği’ne katıldı. Önder Uysal burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İnsanların bir araya gelmesi, sevgi, saygı ve barış içinde olması çok değerli. Burada geleceği birlikte düzenlemede güzel bir güç, güzel bir enerji var. Sevgi ve saygı gelecek nesillerin ışığı olsun. İnşallah aşarak Her türlü ayrımcılığa karşı insanlık için kol kola.” Çok iyi şartlar hazırlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu