Haber

Kocaeli’de depoyu dolduran çiftçi tarlanın yolunu tutuyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ziraî kalkınmaya takviye olmak ve çiftçilerin gelir seviyesini artırmak için hayata geçirdiği proje kapsamında, yaklaşık 16.000 çiftçiye 75 milyon TL pahasında 2,7 milyon litre tamamı hibe mazot dayanağı sağlıyor.

Bu doğrultuda, Karamürsel ve Kandıra ilçelerindeki üreticilere mazot takviye kartları teslim edilmeye başlandı. Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın en değerli kırsal kalkınma ataklarından biri olan mazot dayanağı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

Traktörlerinin depolarını mazotla dolduran çiftçiler, tarlalarını sürmeye başladı.

Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde, çiftçilere mazot dayanak kartları teslim edildi.

Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Karamürsel Belediye Lideri İsmail Yıldırım, Muhtarlık İşleri Dairesi Lideri Numan Balaban, İlçe Ziraat Odası Lideri Memduh Birinci, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık merasimde yaptığı konuşmada, tüm çiftçilere Lider Büyükakın’ın selamını ileterek, mazot takviyesinin üreticilere güzel olması dileğinde bulundu. Bilhassa pandeminin başlamasından bugüne Lider Büyükakın’ın en kıymetli kırsal kalkınma projelerinden biri olan, mazot, gübre ve tohum başta olmak üzere ziraî takviyelerin artarak devam ettiğini belirten Aydınlık, salgın ve Ukrayna-Rusya savaşının tarım ve hayvancılığın en az savunma, sıhhat ve eğim kadar kıymetli bir alan olduğunu gösterdiğini lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu