Haber

Hamile Olduğu İçin Milli Takımdan Çıkarılan Kübra Öztürk Örenli’den Tokat Gibi Açıklama

Kübra Öztürk Örenli, geçtiğimiz günlerde hamile olduğu gerekçesiyle Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Milli Grup’tan çıkarıldı. ‘Yok artık’ dedirten olay sosyal medyada da infiale yol açtı. TSF’nin yaptığı ‘yanlış anlaşılma’ açıklamasının ardından paylaşım yapan Kübra Öztürk Örenli’nin sözleri tokat etkisi yarattı.

Satranç dünyasındaki başarılarıyla ülkemizi temsil eden Kübra Öztürk Örenli, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı paylaşımla herkesi şaşırttı.

Hamile kaldıktan sonra A Milli Takım’dan fiilen çıkarıldığını açıklayan Türkiye Kadınlar Şampiyonlarından Öztürk Örenli’nin bursunun da kesildiği belirtildi.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, milli sporcunun turnuvalara gönüllü olarak katılmadığını belirtti.

Paylaşımında “Milli sporcumuzun milli takımdan çıkarılması veya turnuvalara gönderilmemesi söz konusu değildir” dedi. “Herhangi bir nedenle milli takıma katılamayacak olan kişi, milli takımdan çıkarılmış sayılmaz” diyen TSF, şöyle devam etti: “Sporcumuzda duygusal bir kırgınlık veya yanlış anlaşılma varsa federasyonumuz gerekli tedbirleri alır ve bazı kişiler Bu konunun kullanılmasına izin verilecek.” ‘Verilmeyecek’ sözleri dikkat çekti.

TSF, konuya ilişkin tüm detayları sosyal medya hesaplarından “zorunlu açıklama” başlığı altında kamuoyuyla paylaştı.

??

Milli sporcu Kübra Öztürk Örenli, federasyonun “yanlış anlaşılma” tartışmalarının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Federasyon Başkanı Gülkız Tülay’a ulaşamadığını belirten milli sporcu, “Bu, Türkiye Satranç Federasyonu’na ve hakkımdaki iddialara cevabımdır. Yazdığım ve söylediğim her şey DOĞRUDUR.”

İşte Kübra Öztürk Örenli’nin yaptığı yazılı açıklamanın tamamı: “Hamilesiniz ve çocuklarınız var, Avrupa kadın takımında oynamayın, Türkiye kadın takımında oynayabilirsiniz”?

?

?

?

Konuyla ilgili görüşleriniz neler?

Yorumlarınızı bekliyoruz…

tepebasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu