Haber

Düzce merkezde kentsel dönüşüm uygulaması için çalışma başlatıldı

Düzce’de kentsel dönüşümün merkezde uygulanması için çalışma başlatıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Faruk Özlü, Düzce genelinde konut stokunun yenilenmesi için devam eden çalışmaları merkeze yaymak için değerli bir adım attı.

Kent merkezinin en işlek noktalarından biri olan Gaziantep Caddesi’ndeki esnafla gündeme gelen Özlü, kent merkezinde kentsel dönüşümün uygulanması için çalışma başlattı.

İlk esnaf toplantısında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Nurhan Kartal, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Okan Kaltu ve İmar ve Şehircilik Müdürü Kalender Aydın hazır bulunurken, belirlenen noktaların teknik çalışmaları ilgililere aktarıldı. yararlanıcılar

Esnafın tadilat çalışmalarına bir an önce başlanması dileklerini de iletmesinin ardından yapılan sunumda kent merkezinde uygulanan imar yönetmeliği ve yenileme sürecinin aşamaları hakkında bilgiler paylaşıldı.

Esnaf ve kurumların ortak görüşü ve kararı ile şehrin en işlek caddelerinden biri en kısa sürede yeni ve sağlıklı binalarla yapılacak.

“Düzce’mizin tamamını depreme dayanıklı yapılarla donatacağız”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özlü, Düzce’deki konut stokunun yenilenmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ancak kent merkezindeki eski binaların tehlike oluşturmaması için yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin büyük üzüntü yarattığına değinen Özlü, şunları kaydetti:

“Düzce aynı zamanda bir deprem bölgesi ve bu konuda bugüne kadar olduğu gibi aslına uygun yapılara kavuşmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. En değerli nokta ise şehir merkezindeki eski binaları yenileyerek sağlıklı yapılara dönüştürmek. Belediye olarak ne gerekiyorsa yapacağız” diyen Merkezde imar yönetmeliğimiz zemin+3 kat ile sonlu. Gaziantep Caddesi için neler yapabileceğimizi pahalı esnafımız ve hak sahipleriyle konuştuk. Hazırladığımız teknik detayları kendileriyle paylaştık. Son kat, bina güvenliği ve yönetmeliğe uygun donanım konusunda anlaştık, onlar da üzerlerine düşeni yapmak istiyorlar.”

Kentin hafızası olan bu noktalarda sosyal ve kültürel mirası koruyarak hareket edeceklerini vurgulayan Özlü, “Diğer noktalar için de kurumlar ve hak sahipleri arasındaki iş birliği görüşmelerimiz sistemli bir şekilde devam edecek. Depreme karşı güçlü yapıları olan Düzce’nin en değerli noktası da bu, gündemimiz.” sözlerini kullandı.

sarayonu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu