Haber

Destici açıkladı! Büyük Birlik Partisi’nin kısa adı değiştirildi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

BBP YERİNE BÜYÜK BİRLİK ADIMIYLA SEÇİME GİRECEĞİZ

BBP kısa adı yerine Destici seçimleri “Büyük Birlik” İsimle gireceklerini söyledi. Destici, “BBP olarak logomuz bu seçimlerde aynı. Biz bugüne kadar BBP olarak kullandık ama bu seçimde Büyük Birlik olarak Büyük Birlik Partisi’ni kullanıyoruz.”

“ORTAK LİSTE YOK”

“Şu anda ortak liste yok, kendi listemizle katılıyoruz” diyen Destici, “BBP olarak kendi listelerimiz var. 1000’e yakın başvuru oldu. 81’de seçime girmeye hazırız.” İttifak ve parti listesini YSK’ya sunmak için zaman var. Hedefimiz yüzde 4. “5 oy almak. Grup oluşturacak bir milletvekili hedefliyoruz. Ankara veya İstanbul’dan aday olabilirim” dedi.

“HÜDA PAR EŞİTTİR HDP DEĞİL”

HÜDA PAR ile ilgili soruyu yanıtlayan Destici, “HÜDA PAR ile HDP’yi birileri denk getirmeye çalışıyor. Bir kere eşleştirilemez. HDP terör örgütünün partisidir. Bütün konuşmaları, eylemleri, kararları böyle. Son olarak, Kılıçdaroğlu ‘Kürt sorununu Meclis’te çözmek istiyoruz’ dedi, yani öyle bir şey dedi ki, CHP Kürt sorunuyla ilgili bir iki cümle paylaşsın, HÜDA PAR’ın parti tüzüğüne karşıyım, tüzüklerini bulmuyorum. ifadeler doğru.Daha sonra Zekeriya Bey’in açıklamaları, üniter yapı, bayrak, istiklal marşı, millet birliği açısından farklı bir niyetin olmadığını, hepsini desteklediklerini ve yanlarında durduklarını söyledi. HÜDA PAR’ın parti programında verilen sözlere katılmıyorum, tam karşılarındayım. BBP olarak tek tek ittifak yapmıyorum. HÜDA PAR, HDP ile eşit değildir” dedi. .

YAVUZ AĞIRALIOĞLU’NUN İSTİFA

Destici, İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu hakkında şu sözleri kullandı;

Üzüntü ve öfkesi olan herkese katılıyorum. Devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, üniter yapının korunması sorunuyla seçime gidiyoruz. Bütün hemşerilerim, Türk milliyetçisi arkadaşlarım, kendini vatansever olarak tanımlayanlar, seçim sonucuna kadar kırgınlıklarını bastıracaklarına inanıyorum. Ben şahsen Sayın Kılıçdaroğlu’na bir şey söylemiyorum. PKK’nın siyasi partisiyle işbirliği yapıyor. TİKKO ve DHKPC’nin siyasi uzantısı ile işbirliği yapmaktadır. Allah aşkına, bir yere gitseniz seccadeyi tanımaz mısınız? Yani bizim kültürümüzden uzak olduğu ortaya çıkıyor. Bize bir fotoğraf verildi, ikinci fotoğraf verildi.

Anadolu insanı ne istiyor? Kendinden bir adam istiyor. Bu ülke Ahmet Necdet Sezer Bey’in Cumhurbaşkanlığını gördü, ben de rahmetli Özal’ın Cumhurbaşkanlığını gördüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu