Haber

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde kullanılacak oy pusulasına basım talimatı

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine kısa bir ara verilirken, seçimlerde kullanılacak oy pusulaları da belli oldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulalarının basılması talimatını verdi.

YSK Başkanı Ahmet Yener, YSK üyeleri ve siyasi parti temsilcileri, seçimlerde kullanılacak oy pusulalarının basımı için önceden belirlenen matbaaya giderek, taslak oy pusulasını inceledi.

YSK heyeti, uygun oy pusulasının basım sürecinin başlatılmasına karar verdi.

YSK’da 1 Nisan’da cumhurbaşkanı adaylarının kombine oy pusulasındaki yerlerini belirlemek için çekilen çekilişte Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan 1., Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce. 3. sırada ise Milletin adayı Kemal Kılıçdaroğlu bulunuyor. Çet İttifakı’nın adayı Sinan Ogan 4. sırayı aldı.

İYİ Parti YSK üyesi Tolga Öztürk ve AK Parti YSK üyesi Recep Özel, oy pusulalarını Twitter hesaplarından paylaştı.

Öztürk, “Cumhurbaşkanlığı Seçimi sandıkları Yüksek Seçim Kurulu tarafından onaylandı. Vatana, millete, Türk demokrasisine hayırlı olsun.”

Özel, “Cumhurbaşkanlığı Seçiminde kullanılacak oy pusulasının matbaa yerinde YSK üyelerimiz ve siyasi parti temsilcilerimizle birlikte hazır bulunduk ve uygun oy pusulasının basım işlemlerinin başlatılması için talimat verildi. Hayırlı olsun. ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu