Haber

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi futbolcuları Türk bayrağını açamadı

Kadınlar EuroLeague’de finale kalmayı başaran ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi basketbolcuları, Çekya’nın başkenti Prag’da kazandıkları yarı final karşılaşmasının ardından Türk bayrağını dalgalandırarak sevinmek istedi. Tribünden uzatılan Türk bayrağı, güvenlik görevlisinin engellemesine rağmen Mersinli futbolcuları alarak tribünden açmak istedi. Bir diğer yetkili ise Türk bayrağını göndere çeken oyuncuların bayrağı açarak sevinmesine izin vermedi. Bunun üzerine oyuncular formalarında Türk bayrağını, formalarında ise ay ve yıldızı göstererek tepkilerini tüm dünyaya gösterdi. Bu olayı inceleyen FIBA ​​Europe şu açıklamayı yaparken, Prag yönetimi ÇBK Mersin Kulübü’nden özür diledi:

“Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa, olayın Türk kulübü ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi oyuncuları ile Kadınlar EuroLeague Dörtlü Finali 2023’ün ev sahibi ZVVZ USK Prag organizasyon komitesi üyesinin karıştığı bir olay olduğunu kabul ediyor. Mersin ile ev sahibi kulüp arasındaki ara sona erdi.Olayın sona ermesinin ardından adı geçen şahıs, Türk takımının kutlama yapan oyuncularının bir taraftarın verdiği Türk bayraklarından birine erişmesine izin vermedi.Prag kulübü Mersin’den özür diledi. olaydan sonra ve olayın tamamı FIBA ​​​​Arena Kuralları’nın 3.4 maddesinin yanlış anlaşılmasından, arenada bayrakların kullanılmasından kaynaklandığını ve yanlış yorumlama üzerine olduğunu belirtti.

FIBA Europe, ev sahibi kulüp ve Çek Basketbol Federasyonu ile yakın bir şekilde çalışarak benzer olayların gelecekte tekrarlanmamasını sağlamak için mümkün olan her türlü önlemin alınmasını sağlayacaktır.”

– Çekya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu