Haber

Bakan Tunç’tan açıklama: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur iade edilecek mi?

Bir kişinin ölümüne sebebiyet verdikten sonra ABD’ye kaçan Timur Cihantimur ve anne Yazar Eylem Tok ABD’de yakalanarak yargılanmaya başlamıştı. Boston’da yakalanan anne Eylem Tok’un Türkiye’ye iade duruşmasında tutukluluk halinin devamına karar verildi.

EYLEM TOK İADE EDİLECEK Mİ?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Tok ve oğlunun iade süreçlerine ilişkin açıklama yaptı.  Türkiye’nin gerekli belgeleri ABD tarafıyla paylaştığını anlatan Bakan Tunç, her duruşma sonrası da ihtiyaç olan belgelerin gönderildiğini aktardı. 

Bakan Tunç, “Yargıdan kaçış olmamalı. 1 kişinin ölümüne ve diğer kişilerin yaralanmasına neden olduktan sonra Türk yargısından kaçmak olmaz. Kırmızı bülten kararlarımızı çıkardık, iade taleplerimizi gönderdik. Bu kapsamda tutuklama gerçekleşti. İade yargılaması sonrasında Türkiye’ye gönderileceğini umuyoruz.” şeklinde konuştu.

KİRADA YÜZDE 25 SINIRI

Bakan Tunç’a 1 Temmuz’da sona eren kirada yüzde 25 sınırının devam edip etmeyeceği de soruldu.

Kiradaki artışın Borçlar Kanunu tarafından düzenlendiğini anımsatan Bakan Tunç, “1 Temmuz itibarıyla düzenleme sona erdi. Meclis’in takdirinde olan bir husus. Enflasyonu düşürme hedefimiz var. Ekonomi yönetimimiz çalışmalarını sürdürüyor. Borçlar kanunumuzun ilgili maddesi zaten kira miktarının nasıl artırılacağına yönelik düzenlemeleri içeriyor.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: NTV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu