Haber

Akçaabat Belediye Başkanı Ekim Regaip Kandili’ni kutladı

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ekim ayında yaptığı açıklamada Regaip Kandili’nin tüm İslam alemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

İçinde bulunduğumuz üç ayların dini duyguların yoğunlaştığı, merhamet, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, iyilik ve fitnenin arttığı günler olduğunu vurgulayan Ekim, şunları kaydetti:

“Üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili ile birlikte Rabbimizin bizlere ikram ettiği rahmet ve rahmet dolu üç aya ulaştık ve Allah’ın gazabını hissettik. On bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesi üzerimizde.Arkamızdan rahmet ve şefkat kapıları aralanıyor, El açıp günahların affını dua ettiğimiz bu müstesna geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gecede sevgi ve hoşgörü ortamını geliştirmek, kardeşlik ve dayanışmamızı güçlendirmek, insani ve manevi yönlerimizi yeniden öne çıkarmak için çaba sarf etmeliyiz.Kardeşliğin ve barışın hakim olmasını, değerlerimizi koruyabilmeyi diliyorum. milli ve manevi değerlerin artmasını, o düzenin, kardeşliğin, merhametin ve paylaşımın artmasını dilerim. Rabbim dualarımızı kabul etsin.”

celikhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu