Haber

AK Partili Meclis Üyesi Kürsüde Ağladı: ‘Kimse Kimseye Hakaret Etmesin’

Bolu Belediye Meclisi’nde, kendisine söylenen sözlere cevap vermek için kürsüye çıkan AK Partili Bülent Oturak, “Bugün beni annem, eşim izledi. Kimse kimseye hakaret etmesin” diyerek ağladı.

‘Dipsiz bir kuyu üzere şirketlere para aktarıyoruz’

Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2’nci oturumunda, belediyenin 2023 yılı bütçesi görüşüldü.

Hararetli geçen görüşmeler sırasında söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Bülent Oturak belirlenen bütçeye ilişkin eleştiride bulunarak, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne 150 bin lira ayrılmasına reaksiyon gösterdi. Bütçeden belediye şirketlerine para aktarıldığını tabir eden Oturak, “Eğer ki kurulan şirketlere para aktaracaksak, bu 2 milyar 500 milyon da yetmez. Çünkü aktarmış olduğunuz paraların hiçbir geri dönüşümü yok. Yani dipsiz bir kuyu gibi şirketlere paraları aktarıyoruz. Projeleri yapacaksanız ve şirketlere para aktarmaya devam edecekseniz bu para yetmez” dedi.

‘Siz, kusura bakmayın içten pazarlıkçısınız.’

Oturak’ın konuşması sonrası kelam alan CHP Meclis Üyesi Naci Parlak, “Bütçe komitesi toplantıları 15 gün boyunca devam etti. Komite üyeleri olarak bütün müdürlüklerin sunduğu raporları inceledik. Bülent Beyefendi herhalde bunu inkâr edemez? Büyük bir ahenk içerisinde çalıştığımızı zannediyordum. Çalışmamışız demek ki? Bu mevzuda yeterli niyetli değilsiniz. Samimi değilsiniz, bir insan kelamının ardında durur… Siz, kusura bakmayın içten pazarlıkçısınız. Ben o kadar umutluydum ki… Bülent Beyefendi ölçülü, arkadaşlarımız ölçülü ancak bir bakıyorum ‘Evet’ dediğine şerh koymuş” ifadelerini kullandı.

‘Bugün beni annem, eşim izledi’

Kedisine yönelik sarf edilen kelamlara, Meclis toplantısının dilek temenniler kısmında yanıt vermek için tekrar kürsüye çıkan Oturak, “Maalesef maruz kaldığımız durum, bizi çok üzdü. Bugün beni annem, eşim izledi. Yani kimse buradan, kimseye hakaret etmesin. Kimsenin ailesini zor durumda bırakmasın” dedikten sonra kürsüyü ağlayarak terk etmek zorunda kaldı.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ise herkesin lisanına dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu